Jau kopš 2016. gada Institut für Auslandsbeziehungen jeb ifa paspārnē darbojas projekts Mind_Netz, kas vācu mazākumtautībai piedāvā platformu sociālajos medijos. Tās pārstāvji un interesenti var iepazīties ar aktualitātēm un norisēm Austrumeiropas un Vidusāzijas vācu mazākumtautības kopienās, kā arī sazināties, izmantojot dažādus sociālo tīklu kanālus – Facebook, Instagram, Twitter un YouTube.
Mind_Netz redakcijas komanda dalās ar tiešsaistes plašsaziņas līdzekļu, laikrakstu, žurnālu, radio un televīzijas raidījumu ierakstiem, kas attiecas uz vācu mazākumtautību desmit valstīs. Šī informācija tiek papildināta ar redakcijas ziņojumiem un rakstiem par projektiem un notikumiem. Mind_Netz galvenokārt ir paredzēts jauniešu auditorijai.
Lai redakcijas darbā aktīvi iesaistītu arī pašus jauniešus, katru gadu tiek izsludināta Sociālo mediju stipendija (Social-Media-Stipendium). Stipendiāti vairākas nedēļas gatavo reportāžas no Austrumeiropas vai Centrālāzijas valstīm, apmeklē vācu mazākumtautību organizācijas un pasākumus un dalās pieredzē Mind_Netz kanālos.
2023. gada vasarā sešas valstis – Horvātija, Rumānija, Polija, Gruzija, Latvija un Kazahstāna – pieteica dalībniekus Sociālo mediju stipendijai. No Latvijas piedalījās LVS jauniešu darba koordinatore Elīna Veidemane.
Stipendiātiem tika piedāvātas mācības, kurās gan spriests par tēmas izvēli un satura veidošanu, gan apgūtas katram reportierim ļoti svarīgas prasmes – foto un video sagatavošana, gan pārrunāta tieši sociālo mediju specifika. Programmas dalībniekiem bija arī jāsagatavo materiāli publicēšanai konkrētā laikā rudenī. Katrs stipendiāts darbojās kā savas valsts un pilsētas pārstāvis.
Elīna MindNetz platformā iepazīstināja auditoriju ar divām organizācijas no Rīgas – pašu LVS un Rīgas Vācu kultūras biedrību, ar vācu mazākumtautību vēsturi Latvijā, interesantām vietām Rīgā, ansambli Morgenrot, kā arī ar savu ceļu līdz RVKB un darbību tajā.
Horvātijas pārstāve Hanna Klein stāstīja par savu darbdienu vācu organizācijā, daudzveidīgiem projektiem, vācu teātri, ēdieniem un jauniešu perspektīvām. Rumānijas pārstāve Johanna Kezdi izklāstīja vācu mazākumtautības dažādību reģionu, kultūras un vēstures skatījumā un pievērsās jauniešu tematikai. Līdzīgi rīkojās arī citu valstu pārstāvji, aizraujot skatītāju uzmanību ar ko vietēju, interesantu un neatkārtojamu.
Ja vēl nebijāt informēti par Mind _Netz sociālo mediju kanāliem un nesekojat tiem, aicinām izvēlēties sev piemērotāko platformu un iepazīties ar Mind_Netz piedāvājumu! Tādējādi varēsiet ne tikai sekot citu valstu vācu mazākumtautības aktivitātēm un jaunumiem, bet arī uzzināt, kas ir svarīgs mūsdienu vācu mazākumtautības jaunatnei.