Šā gada septembra nogalē Lineburgā norisinājās jau 75. Karla Širrena diena (75. Carl-Schirren-Tag) un 75. Vācbaltiešu jauniešu un studentu apvienības gadadiena (Der Deutschbaltische Jugend- und Studentenring e.V., kurz DbJuStR) — pasākums, kas augstvērtīgā satura un bagātīgās kultūras programmas dēļ ik gadu ir īpaši gaidīts notikums daudziem Baltijā un Vācijā dzīvojošajiem vācbaltiešiem un viņu pēctečiem.
Tā organizatoriskajā vadībā ir K. Širrena biedrības (Carl-Schirren-Gesellschaft e.V.) priekšsēdētājs Tomass Lipke (Dipl.-Volkswirt Thomas von Lüpke). Rīgas Vācu kultūras biedrības delegācija (valdes priekšsēdētāja un jauniešu pārstāvis) bija pagodināta apmeklēt gan jauniešu semināra dienas, kā arī leģendāro vācbaltiešu balli, kurā tika dejotas Française, Friesenrock, Troika un Vengerka. Nekādas sēdēšanas! K. Širrena dienas Svētku akts “Bedeutung der Europäischen Union als Rechts- und Wertegemeinschaft für das Baltikum und die Ukraine” Lineburgas rātsnama Firstu zālē tika ieskandināts ar fanfārām.
Ar priekšlasījumiem uzstājās goda viesis – bijušais Latvijas Republikas prezidents Egils Levits, Lineburgas Oberbürgermeisterin Christel John, Vācijas bundestāga loceklis Jakobs Blankenburgs un citi augsti viesi.
Kas gan būtu Lineburgas apmeklējums bez vēsturiskā K. Širrena biedrības nama Brömsehaus apmeklējuma! Bija liels pārsteigums Brömsehaus saviesīgās bibliotēkas telpā ieraudzīt trīs oriģinālus Kandavā dzimušā barona von Štromberga (Alexander Woldemar, Baron von Stromberg, 1892–1956) mākslas darbus (skatīt fotogrāfijā labajā pusē pie sienas aiz RVKB pārstāves un Pētera Sinives (Peter Sinivee, Koordinator der DBJW-Landesbüros in Estland, Lettland und Litauen).
Lineburgas vēl viens “tun müssen” ir Austrumprūsijas valsts muzejs ar vācbaltiešu nodaļu (Ostpreußischen Landesmuseums mit Deutschbaltischer Abteilung), kas ir unikāls liecinieks tagadējo valstu robežu vēsturiskajām saknēm. Oriģināli ir iekārtota filozofam Kantam veltītā muzeja ekspozīcija “Geist der Aufklärung” (skat. fotogrāfijā ar muzeja direktoru Dr. Joachim Mähnert). Cik interesanti bija uzzināt par Kanta personību (viņš katru dienu bez izņēmuma ievēroja savu striktu dienas režīmu, gāja pastaigā pa vienu un to pašu maršrutu, nebija precējies un neceļoja uz ārvalstīm; esot bijis fantastisks stāstnieks un savu biežo mājas viesu izjokotājs). Muzeja galvenā intriga — jau pēc gada plānots uzcelt un atklāt jaunu muzeja piebūvi, veltītu Kanta idejām (tas būs pirmais muzejs pasaulē, kas “izstādīs” neredzamo: idejas, domu konstrukcijas un filozofiju).
Sadarbība ar Karla Širrena biedrību tikai uzsāk savus apgriezienus, un tikmēr jau sākam organizēt RVKB ziemas pasākumu 30. novembrī “Ein Schritt – und der Winter!”(“Viens solis — un ziema!”), kurā turpināsim godināt vācbaltiešu devumu un mācīsimies Française deju soļus!