Logo

LATVIJAS VĀCU SAVIENĪBA

Dīrerfaktors Bolderājā

Februāra izskaņā projekta “Mēs dzīvojam Latvijā” ietvaros Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā norisinājās burvīgs mūzikas un mākslas pasākums Vācijas tematikā. Tajā talantīgie jaunie mākslinieki atskaņoja vācu komponistu darbus.

Kā īpašie vakara viesi bija uzaicināta Rīgas Vācu kultūras biedrība. Ansambļa Morgenrot dalībnieces ne tikai muzicēja, bet arī demonstrēja vācu tautastērpus un skaidroja to elementu nozīmi. Norisinājās arī humoristiska viktorīna par stereotipiem Vācijā.

Noslēgumā jauniešiem tika piedāvāta izglītojoša atmiņas spēle “Dīrerfaktors”. Jaunieši ne tikai pārbaudīja savas atmiņas kapacitāti (uzdevums: atcerēties, kur atrodas desmit apslēptas ilustrācijas), bet arī uzzināja par vienu no izcilākajiem renesanses  māksliniekiem – vācieti Albrehtu Dīreru (Albrecht Dürer; 1471–1528). Uzskata, ka mākslinieka oriģinālais paraksts (burti AD) bijis viena no pirmajām prečzīmēm pasaulē!

Pasākums kopumā sniedza klātesošajiem padziļinātu izpratni par vācu mazākumtautības likteni Latvijā gan 20. gadsimtā, gan mūsdienās. 

Par pasākuma finansiālo nodrošinājumu pateicamies Sabiedrības integrācijas fondam un projekta īstenotājam – biedrībai “Sadarbības platforma”. Projekts: “Mēs dzīvojam Latvijā” (nr. 2023.LV/MTSP/01). Rīgas Vācu kultūras biedrība pasākumā uzstājās kā pakalpojuma sniedzējs, un biedrības pārstāvji reprezentēja vācu kultūru brīvprātīgā kārtā, nesaņemot atalgojumu.