Logo

LATVIJAS VĀCU SAVIENĪBA

Ģimenes diena “ZĪLE” Kandavā — “Zinu Īstu Laimi Es!”

14. maijā Kandavā LVS ar plašu pasākuma programmu nosvinēja Ģimenes dienu “Zīle”. Apmeklētājiem tika piedāvātas 8 meistardarbnīcas visdažādākajām gaumēm un vairāki interesanti pārsteigumi.

Varbūt tieši mazie laimes mirkļi ir tas, ko guva vairāk nekā 200 Ģimenes dienas apmeklētāju Māmiņdienā, 14. maijā, Kandavā, kur Latvijas Vācu savienība rīkoja astoņas kolorītas meistardarbnīcas ģimenēm.

Pasākuma dalībniekus sagaidīja Kandavas radošā personība — dzejniece Dagnija Gudriķe. Darbnīcā “Keramika” apmeklētāji varēja izveidot māla figūras mākslinieces Intas Savickas vadībā, savukārt promenādē pie spēļu laukumiņa norisinājās muzikāla saruna mazajiem ar leģendāro Ziemassvētku vecīti — aktieri Kasparu Pūci. Tika uzzīmētas daudzas pūču un citu putnu ģimenītes. Sportiskā stafete “Skrien, lec, atpūties, met, domā, klausies” aizrāva gan ar futbola, gan ar šautriņu raidīšanas elementiem, bet galvenais magnēts bija iespēja pielaikot ugunsdzēsēja formastērpu! 

Kandavas novadpētniecības muzejā ikviens varēja rast harmoniju jogas nodarbībā Anda Medņa vadībā un no pazīstamā rakstnieka un grafologa Jāņa Arvīda Plauža izzināt savas un ģimenes locekļu personības grafoloģijas skatījumā. Vai no diviem uzrakstītiem teikumiem Plauža kungs pateica “visu par rakstītāju”? Pajautājiet tiem, kuriem palaimējās tikt pie rokrakstu pazinēja!

Daudzām ģimenēm šis bija pirmais Rīgas Vācu kultūras biedrības Kandavas filiāles “Štempeļhofa” apmeklējums. Tur norisinājās trīs darbnīcas: “Kokapstrāde”, “Iepazīsti mūziku” un “Bites spēks un smarža”. Fantastiskus minikoncertus un paaudžu sadziedāšanos nodrošināja Andris Jansons un mūziķe Maija Eva Fogele (flauta, klavieres, ukulele, vokāls). Bet vai zinājāt, ka tagad Kandavā ir pieejama arī īsta dziedinošā bišu terapija? Ģimenes dienā to varēja izmēģināt ikviens — apgulties uz “bišu gultas”, ieklausīties zumēšanā un izbaudīt vaska burvīgo aromātu. Savukārt skvērā pie Jauniešu iniciatīvu centra “Nagla” kā naglai uz galvas bija “DJ telts jauniešiem”, ko vadīja talantīgais sešpadsmitgadīgais skolēns DJ Jevrans. Pasākuma laikā tapa ģimeniski foto izstādei “Zinu Īstu Laimi Es”, kas paredzēta septembrī. Dienu krāšņoja arī Kandavas kultūras nama organizētais Arņa Miltiņa dziesmu koncerts “Dziedāt patīk Tev” (Tukuma novada dome). 

Kopumā pilsētvides pasākumus apmeklēja ap 100 ģimeņu, kas piedzīvoja skaistu un piepildītu dienu. Pateicamies Tukuma novada domei un Kandavas un pagastu apvienībai par organizatorisko atbalstu! 

P.S. Turpinājums sekos! Projekta otrā daļa norisināsies septembrī — ap un par Tēva dienu.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, programma “Ģimenei draudzīga pašvaldība”.

Jaunākās ziņas

LVS aicina