Logo

LATVIJAS VĀCU SAVIENĪBA

Ieskats Baltijas vēsturē: gadskārtējais Paula Šīmana seminārs

No 18. līdz 25. augustam Odzienā tika organizēts P. Šīmana seminārs “Baltijas valstis Eiropā. Kopīga vēsture – kopīga nākotne”, kas piedāvāja unikālu iespēju labāk iepazīt Baltijas valstu vēsturi un kultūru.

Seminārā pulcējās dalībnieki no dažādām valstīm, lai padziļināti aplūkotu vācbaltiešu lomu Baltijas valstu vēsturē un viņu attiecības ar igauņiem, latviešiem un lietuviešiem Baltijas teritorijā. Papildus citiem dalībniekiem no Vācijas, Igaunijas un Latvijas šajā seminārā piedalījās arī LVS jauniešu pārstāve Anna Lauska un praktikants Vladimirs Svoboda no Čehijas.

Semināra dalībnieki padziļināja savas vēstures zināšanas, iesaistījās diskusijās un debatēs par pretrunīgām tēmām un guva brīnišķīgu un vērtīgu iespēju kā praksē redzēt, tā arī praktiski pielietot starpkultūru komunikācijas elementus, kas ļāva nodibināt jaunus kontaktus un iegūt jaunus draugus.

Programmā bija iekļautas augsti kvalificētu ekspertu lekcijas, darbs grupās, diskusijas, kā arī ekskursija uz Koknesi, kas sniedza padziļinātu ieskatu reģiona 800 gadu senajā vēsturē. Tika aplūkots plašs tēmu loks, sākot no Baltijas viduslaikiem un reformācijas, Otrajam pasaules karam, Baltijas valstu stāvoklim Padomju Savienībā un Baltijas ceļam līdz mūsdienās aktuāliem jautājumiem. Tādējādi tika ne vien padziļināti izprasta Baltijas pagātne, bet arī apspriestas jaunas perspektīvas tās nākotnei Eiropā.

Ekskursijas dienā tika apmeklēta arī vieta, kur kādreiz slējusies Staburaga kaļķiežu klints, un Kokneses pilsdrupas, un semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar šīs latviešu tautai tik īpašās vietas nozīmi kā vēsturiskā, tā arī kultūras kontekstā. Papildus tam semināra norises vietā tika vadīta aizraujoša ekskursija Odzienas muižas pilī, kuras laikā Annai Lauskai bija iespēja izmēģināt spēkus sinhronās tulkošanas jomā (jo ekskursijas notika latviešu valodā), un piedāvāta iespēja apskatīt iespaidīgu padomju auto un tehnikas kolekciju.