Logo

LATVIJAS VĀCU SAVIENĪBA

Zaļa pasaule – nepieciešamība!

6. aprīlī silts lietus un pirmie zaļie pumpuri sagaidīja visus Rīgas Vācu kultūras biedrības pavasara pasākuma “GIB EINEN GRÜNEN STIFT (Iedod zaļu zīmulīti)” zaļi tērptos viesus I. Kozakēvičas Latvijas Nacionālo kultūras biedrību namā.

Viena no nozīmīgākajām tematikām pasākumā bija par Latvijas un Vācijas zaļajām izvēlēm “Eine grüne Welt – eine Notwendigkeit!” (Zaļa pasaule – nepieciešamība!) un to, kā ekoloģijas tematika iet roku rokā ar visām dzīves jomām. Biedrības jauniešu sekcijas dalībnieki dalījās ar savu viedokli par kultūras un izglītības aktualitātēm, tostarp vācu valodas izmantošanu studijās ārvalstīs un tepat Latvijā.

Ansambļa Morgenrot repertuāru papildinājušas dziesmas, kurās izceļas mūsu Bočelli – briljantā tenora īpašnieks Antons. Mūsu omulīgo kompāniju ar melodiskiem sveicieniem bagātināja dāmas no mazākumtautību vokālā ansambļa Rīgas pērle, ar kurām noteikti turpināsim un attīstīsim sadraudzību.

“Bet kas saldajā?!” jūs vaicāsiet. Neticami gardu un mūsu pasākuma tematikai fantastiski atbilstošu torti bija sagādājusi biedrība Ar atdevi! Starp citu, šādus un līdzīgus konditorejas brīnumus ir iespēja pasūtīt ikvienam.

Pasākuma nosaukuma pamatā bija mūsu goda biedra Valda Atāla dzejolis, kas noteikti ir pelnījis tapt izlasīts pilnībā!

zaļais zīmulītis

iedod zaļu zīmulīti

man tik zaļi gribās 

ieraudzīt šo pasaulīti

zaļās savādībās

lai pēc sniegiem zaļi strazdi

skaļi zaļi dzied

un par spīti rieta vārdam

zaļa saule riet

rudens visu pārmānīs

dziedot zeltu klusām

bet es zaļi zīmēšu

lai mēs nesarūsam

Atbalsts: Kultūras ministrija caur LNKBA dotāciju