Logo

LATVIJAS VĀCU SAVIENĪBA

JAUNUMI

aktuāla informācija | pasākumi | intervijas | atskati 

LVS informē

Bagāta diena ansamblim “Windau”

Ventspils Vācu kultūras biedrības ansamblis “Windau” viesojās Jūrkalnes rehabilitācijas centrā “Saulgoži”. Kā ansamblis tur nokļuva un kāds izvēsās šis brauciens, par to vairāk stāsta biedrības vadītāja Māra Kraule.

LVS informē

Jauno zinātnieku konference Berlīnē

Jūnija vidū Berlīnē pulcējās jaunie vēsturnieki un citu jomu pētnieki, lai runātu par Prūsijas un Baltijas vēsturi no viduslaikiem līdz mūsdienām. Līdzās vācu un poļu pētniekiem konferencē piedalījās arī LVS vēstniece Vidzemē Liene Rokpelne.

LVS rīko

Projektu plānošanas nedēļas nogale Dobelē

No 16. līdz 18. jūnijam Dobelē norisinājās Latvijas vācu kultūras biedrību vadītāju tikšanās, kuras laikā tika pārrunātas nākamā plānošanas perioda ieceres un projektu idejas.

LVS informē

“Arbeitsbuch will sozialisieren” Barona ielas sporta laukumā

7. jūnijā Rīgā tā dēvētajā Baronielas sporta laukumā skanēja vācu valoda! Rīgas Vācu kultūras biedrība sadarbībā ar Rīgas Skolēnu pils vācu valodas pulciņu rīkoja atraktīvu mācībstundu “Vācu valodas darba grāmata vēlas socializēties”.

LVS informē

Sākta Vāgnera nama renovācija

Vāgnera nams ir viena no tām kultūras institūcijām, kas Rīgu savulaik iekļāva Eiropas mākslas un kultūras apritē. Šeit pagaidu mājas un radošus impulsus tālakajam darbam rada arī Rihards Vāgners. Pašlaik nams uz laiku slēgts renovācijas darbiem, taču gaidīsim tā atdzimšanu “GesamtkunstWerk 21” formātā kā jaunu Eiropas mēroga kultūras centru.