Ideja ir noskatīta Vācijā, kur šādu grāmatu skapju ir gana daudz. Īstenojot ideju, tika apskatīti un apmeklēti līdzīgi objekti Vācijā. Biedrība tikās ar sabiedrisko grāmatu skapju organizatoriem Berlīnē.
Pirms skapja atklāšanas tika organizēta arī grāmatu vākšanas akcija, kurā aktīvi piedalījās Daugavpils iedzīvotāji, ziedojot savas grāmatas. Akcijas ietvaros savāktas 1500 grāmatas, kuras tika ievietotas grāmatu skapī un vēlāk atrada sev jaunu lasītāju.
Starptautiskajā Jaunatnes dienā 2015. gada 12. augustā Daugavpilī tika atklāts pirmais publiskais grāmatu skapis, ko biedrība uzdāvināja pilsētai labdarības akcijas ietvaros. Līdz ar pirmā grāmatu skapja atklāšanu biedrība reģistrējās grāmatu krustošanas (bookcrossing) jeb apmaiņas kustības dalībnieku bāzē. Reģistrācijas brīdī katrai grāmatai tiek piešķirts unikāls kods (BCID), pēc kura lasītājam ir iespēja izsekot savai grāmatai: kur tā bija, kas to lasīja.
2016. gadā pilsētā uzstādīts otrs grāmatu skapis, un šobrīd grāmatu apmaiņas punkti Daugavpilī ir gan Mihoelsa ielā 7-1a, gan Nometņu ielā 25a. Abus apmaiņas punktus aktīvi izmanto gan vietējie iedzīvotāji, gan pilsētas viesi.
Skapjos ierasti atrodamas grāmatas latviešu, vācu, angļu un krievu valodā, bet reizumis var arī atrast literatūru arī citās valodās, jo Daugavpils ir multikulturāla pilsēta. Tāpat grāmatu skapī ir pieejami informatīvie materiāli, aktuāla informācija par sarīkojumiem un notikumiem pilsētā un tās apkārtnē.
Skapis ļoti ātri kļuva populārs un ir iecienīts joprojām. Biedrība apsver sadarbības, pieredzes un materiālu apmaiņas iespējas ar citiem grāmatu skapjiem gan Latvijā, gan Vācijā.