Logo

LATVIJAS VĀCU SAVIENĪBA

JAUNUMI

aktuāla informācija | pasākumi | intervijas | atskati 

LVS informē

Projektu plānošanas seminārs Klaipēdā

No 11. līdz 13. maijam Klaipēdā norisinājās Baltijas vācu mazākumtautības projektu attīstīšanas mācību seminārs. Piedāvājam nelielu ieskatu, kā aizritēja trīs dienas un ar kādām sajūtām dalībnieki devās mājās.

LVS informē

Kultūru festivāls “Ventspils vainags”

Aprīļa noslēgumā Ventspilī norisinājās nu jau par tradīciju kļuvušais Starptautiskais nacionālo kultūru festivāls “Ventspils vainags”, kurā piedalījās arī vairāki vācu mazākumtautības kolektīvi.

LVS informē

Demokrātija pavasarī:  POP-UP jaunumi

Apjomīgais LVS projekts “Demokrātisko kompetenču inkubators” aktīvi rit savu gaitu un pavasarī visās iesaistītajās pilsētās — Liepājā, Dobelē, Kandavā un Ventspilī — piedāvā interesantus pasākumus ne tikai projekta dalībniekiem, bet arī plašākai auditorijai.

LVS informē

Aprīļa notikumu apskats ar Guntu Ruško

Par ko aprīlī Latvijas Radio 4 stāstīja Gunta Ruško? Aicinām visus sekot līdzi vācu mazākumtautību raidījumam un ieskatam iezīmējam daļu no tēmām un notikumiem.

LVS informē

Sveicam un lepojamies — Inta Dišlere iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci!

Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktore Inta Dišlere ilgu gadu laikā sevi apliecinājusi gan kā izcilu vēstures un īpaši vācbaltu vēstures pētnieci, gan kā atsaucīgu un sirsnīgu profesionāli, kas daudzām vācbaltu dzimtām un ģimenēm palīdzējusi orientēties savas vēstures līkločos un atrast pazudušās saknes Latvijā. Šā iemesla dēļ Latvijas Vācu savienības valde aicināja Valsts prezidenta kancelejas Ordeņa kapitulu piešķirt Intai Dišlerei šo augsto pagodinājumu. Esam lepni un gandarīti, ka 4. aprīlī Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktorei Intai Dišlerei piešķirts Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieces tituls.